Lákalo by vás pracovat v oblasti hazardních her?

V hazardních hrách se točí spousta peněz, o tom žádná. Dostat se k nim můžete ze dvou stran – buď jako hráč, nebo formou zaměstnání. Staňte se krupiérem, manažerem či třeba zástupcem nějaké společnosti působící ve více zemích. Důležité je, aby vás hazardní hry bavily.

Většina lidí shání zaměstnání v oblasti hazardu právě z důvodu vidiny velkých peněz. Jen o tom to ale není. Stejně jako u dalších povolání je i tady potřeba určité nadšení. O svět gamblingu se musíte zajímat, měl by vás bavit, a to dlouhodobě. Hledat si zaměstnání pouze na základě dobré výplaty není zrovna nejchytřejší.

Hodili byste se vůbec do herního průmyslu?

Práce v herním průmyslu samozřejmě má i své nevýhody. Počítejte s tím, že zde budete muset být vždy dobře naladění, panuje tady nikdy nekončící velká párty. Pokud jste tedy spíš plachý a klidný typ, možná byste měli zvážit, zda se na takovou práci skutečně hodíte. Rozhodně není nutné mít hráčské zkušenosti, i když často se krupiéry stávají právě bývalí hráči.

Jaké jsou potřebné znalosti?

Samozřejmě záleží na tom, na jakou pozici se hlásíte. Manažerská povolání budou vyžadovat manažerské znalosti. Chcete-li se stát krupiérem, bylo by vhodné absolvovat krupiérský kurz. Mnohde vám ho ovšem zařídí až tehdy, když vás přijmou. Jako krupiér musíte ovládat nejen pravidla hazardních her, ale také asertivní komunikaci a profesionální vystupování. Někdy je potřeba ovládat i anglickou herní terminologii. Do kasin totiž často míří bohatí cizinci, aby si svou návštěvu České republiky náležitě užili.

Ať si říká, kdo chce, co chce, v hazardu se peníze jen tak točit nepřestanou. Důkazem toho je spousta kasin, která fungují už pěknou řádku let. Třeba severské Kolikkopelit, což v překladu znamená „automaty“, je se svými hráči od roku 2010. I v ČR najdete dost takových stabilních společností.